REKLAMA
Znaleziono 4739 wyników
Spółka z grupy Dino Polska z rządowym wsparciem na dużą inwestycję w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Spółka z grupy Dino Polska z rządowym wsparciem na dużą inwestycję w Wielkopolsce
Polska spółka Agro-Rydzyna, należąca do grupy Dino Polska i dostawca tej największej polskiej sieci sklepów spożywczych, podpisała umowę o rządowym wsparciu realizowanej przez siebie nowej inwestycji w województwie wielkopolskim. Chodzi o budowę zakładu rozbioru mięs.
Wielka inwestycja kolejowa za 1,4 mld zł netto w woj. śląskim zakończona!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja kolejowa za 1,4 mld zł netto w woj. śląskim zakończona!
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły inwestycję na węźle czechowickim, która poprawiła warunki podróży i przewozu towarów. Lepsze przejazdy pociągiem do Katowic i do granicy z Czechami zapewniają stacja Czechowice-Dziedzice oraz przystanki Zabrzeg i Goczałkowice-Zdrój. Wartość zadania wyniosła 1,4 mld zł netto. Dofinansowanie pochodziło z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektoweartykuł
Pokaż artykuł
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektowe
Podróżni znów pojadą pociągiem z Bielska-Białej do Skoczowa. Żeby przywrócić połączenia pasażerskie na tej linii, najpierw trzeba ją zaprojektować, a potem odbudować. Pierwszy etap staje się faktem – PKP PLK S.A. podpisały wartą 9,7 mln zł umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej. Zadanie zrealizowane zostanie z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2029 r.
Develia realizuje kolejne etapy osiedla Orawska Vita we Wrocławiu [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Develia realizuje kolejne etapy osiedla Orawska Vita we Wrocławiu [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce, firma Develia S.A. kontynuuje realizację nowego osiedla mieszkaniowego Orawska Vita, w południowej części stolicy Dolnego Śląska. To nowoczesne osiedle powstaje przy ul. Orawskiej na wrocławskim Ołtaszynie, w otoczeniu zieleni z jednoczesnym dostępem do pełnej infrastruktury miejskiej.
Mieszkańcy i kuracjusze znowu dojadą do Ciechocinka pociągiemartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy i kuracjusze znowu dojadą do Ciechocinka pociągiem
Coraz bliżej powrotu pociągów do Ciechocinka. Na linii z Aleksandrowa Kujawskiego do popularnego uzdrowiska PKP PLK S.A. wyremontuje tor, perony oraz sieć trakcyjną, dzięki czemu Ciechocinek powróci na kolejową mapę kraju. Podpisano umowę na realizację prac o wartości prawie 38 mln zł netto. Stałe połączenia pasażerskie będą możliwe od grudnia br.
Koreański SK Nexilis z gigantyczną dotacją od Polski na budowę wielkiej fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
Koreański SK Nexilis z gigantyczną dotacją od Polski na budowę wielkiej fabryki
Największa inwestycja zagraniczna w południowo-wschodniej części i jedna z największych inwestycji w ostatnich latach w naszym kraju, pomimo pewnych perturbacji i opóźnienia, dojdzie jednak ostatecznie do skutku. To doskonała wiadomość dla mieszkańców tej części Polski.
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzyma od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych
Zarząd Fabryki Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o. podpisał umowę z Ministerstwem Aktywów Państwowych, reprezentującym Skarb Państwa. Dotyczy ona wsparcia finansowego projektu „Robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych w Fabryce Broni". Wartość całej umowy wynosi 25,96 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony MAP wyniesie 8,36 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
W Poznaniu trwa budowa Mostów Berdychowskich [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu trwa budowa Mostów Berdychowskich [FILM+ZDJĘCIA]
Stalowa konstrukcja połączyła brzegi Berdychowa i Ostrowa Tumskiego. W ostatnich dniach kwietnia na plac budowy mostów Berdychowskich przetransportowano kolejne, wielkogabarytowe elementy konstrukcji. Nad Kanałem Ulgi trwa łączenie łuku pierwszego z pieszo-rowerowych mostów, a w nurcie Warty widać już elementy tymczasowych podpór drugiej przeprawy.
Kolejne inwestycje PKP PLK dla sprawnych i bezpiecznych podróży z Małopolski na Podbeskidzieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne inwestycje PKP PLK dla sprawnych i bezpiecznych podróży z Małopolski na Podbeskidzie
Kolejne inwestycje PKP PLK S.A. za ponad 53 mln zł na linii kolejowej Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała poprawią stan toru, sieci trakcyjnej, obiektów inżynieryjnych oraz przejazdów kolejowo-drogowych i urządzeń sterowania ruchem. Prace są w trakcie realizacji. Ich wykonanie pozwoli zachować dobry standard trasy i podróże zgodne z rozkładem jazdy pociągów. Finansowanie jest ze środków własnych PKP PLK S.A. oraz z budżetu państwa.
W nowej perspektywie finansowej z programu dla Warmii i Mazur podpisano już 186 umów na 1,4 mld złartykuł
Pokaż artykuł
W nowej perspektywie finansowej z programu dla Warmii i Mazur podpisano już 186 umów na 1,4 mld zł
Możliwości wsparcia z funduszy europejskich, w szczególności z programów krajowych i regionalnych, a także z rządowego programu rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024-2030 – to główne tematy rozmowy wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Karnowskiego z samorządowcami z Warmii i Mazur. W spotkaniu, które odbyło się w Olsztynie, uczestniczyli m. in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezydenci Ełku, Elbląga i Olsztyna.
Dino Polska S.A. wybuduje kolejne wielkie centrum dystrybucyjne w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dino Polska S.A. wybuduje kolejne wielkie centrum dystrybucyjne w Polsce
Dino Polska S.A. planuje budowę nowego, wielkiego centrum dystrybucyjnego. Tym razem zlokalizowane będzie w województwie opolskim, w Brzegu w pobliżu granicy z województwem dolnośląskim.
Kraków wprowadza swój "cennik dla deweloperów"artykuł
Pokaż artykuł
Kraków wprowadza swój "cennik dla deweloperów"
Jeśli chcesz zbudować w Krakowie osiedle, blok, apartamentowiec, obiekt handlowy czy na przykład skład materiałów budowlanych i musisz w tym celu poprawić układ komunikacyjny, możesz skorzystać z nowej procedury, którą specjalnym zarządzeniem wprowadził właśnie prezydent Krakowa.
Stacja kolejowa w Tomaszowie Mazowieckim zmieni oblicze artykuł
Pokaż artykuł
Stacja kolejowa w Tomaszowie Mazowieckim zmieni oblicze
Stacja kolejowa w Tomaszowie Mazowieckim zmieni oblicze. Zmodernizowane perony zapewnią wygodniejsze podróże m.in. w kierunku Łodzi, Radomia i Kielc. Nowe przejście podziemne umożliwi bezpieczny dostęp do pociągów. Inwestycja będzie magnesem dla mieszkańców, którzy chętniej wybiorą kolej.
Jest przetarg na prace projektowe związane z łódzkim odcinkiem KDP w rejonie Retkiniartykuł
Pokaż artykuł
Jest przetarg na prace projektowe związane z łódzkim odcinkiem KDP w rejonie Retkini
Centralny Port Komunikacyjny ogłosił przetarg na prace projektowe dla zmienionego układu torowego Kolei Dużych Prędkości. Chodzi o 3-kilometrowy odcinek w rejonie łódzkiej Retkini. Spółka ma już wypracowaną wspólnie z PKP PLK koncepcję zmian. Uproszczą one m.in. układ torowy i zminimalizują wpływ na przystanek na Retkini, z którego mieszkańcy będą mogli korzystać podczas budowy linii kolejowej. Termin składania ofert upływa 9 czerwca.
Kantor Poznańskiego w Łodzi po spektakularnej metamorfozie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kantor Poznańskiego w Łodzi po spektakularnej metamorfozie [ZDJĘCIA]
Kolejny okazały, zabytkowy, przedwojenny budynek w Łodzi odzyskał swój dawny blask. Po trwającym trzy lata remoncie do użytku wraca dawny kantor fabryki rodziny Poznańskich, zabytek z historią sięgającą końca XIX wieku, przekształcony w na wskroś nowoczesny kameralny biurowiec.
Kolejny zabytkowy dworzec w Polsce odzyskał dawny blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny zabytkowy dworzec w Polsce odzyskał dawny blask [ZDJĘCIA]
Dzięki PKP S.A., kolejny zabytkowy dworzec w Polsce odzyskał swój dawny blask. Tym razem w województwie kujawsko-pomorskim, w Kołodziejowie. Przebudowa dworca dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pozwoliła nie tylko na przywrócenie dawnego blasku zabytkowego budynku, ale przede wszystkim powstała nowoczesna i dostosowana do potrzeb wszystkich pasażerów przestrzeń dworcowa.
Lepszy transport towarów koleją z portów w Gdańsku i Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
Lepszy transport towarów koleją z portów w Gdańsku i Gdyni
Poprawa kolejowego dostępu do portów morskich nad Bałtykiem to jedno z największych wyzwań inwestycyjnych, realizowanych w ostatnich latach przez PLK SA. Dzięki pracom do nabrzeży w Gdańsku i Gdyni dojeżdża więcej dłuższych i cięższych pociągów, przewożących więcej towarów najbardziej ekologicznym środkiem transportu, jakim jest kolej. To nie koniec zadań zmierzających do poprawy przepustowości na sieci linii kolejowych w kierunku portów.
W najbogatszej polskiej gminie powstanie fabryka samochodów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
W najbogatszej polskiej gminie powstanie fabryka samochodów elektrycznych
W najbogatszej gminie w Polsce - gminie Kleszczów (powiat bełchatowski, w województwie łódzkim), Adaptive Motors Poland planuje budowę fabryki polskich, elektrycznych lekkich pojazdów dostawczych. Zakład zlokalizowany zostanie na terenie Strefy Kleszczów 5.0 – nowego obszaru przemysłowego o kluczowym znaczeniu dla rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce. Lokalizacja ta oferuje dostęp do w pełni uzbrojonych terenów, niskoemisyjnych źródeł energii oraz nowoczesnej infrastruktury logistycznej.
Na łódzkim odcinku linii kolejowej Warszawa – Katowice prędkość wzrośnie do 160 km/hartykuł
Pokaż artykuł
Na łódzkim odcinku linii kolejowej Warszawa – Katowice prędkość wzrośnie do 160 km/h
Zwiększy się prędkość przejazdu pociągów na linii kolejowej Warszawa – Katowice tzw. „Wiedence” do 160 km/h. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie prac na linii kolejowej nr 1 na odcinku Koluszki – Częstochowa. Efektem inwestycji z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności będzie skrócenie czasu przejazdu pociągów dalekobieżnych o około 10 minut. Prace zostaną zrealizowane do sierpnia 2026 roku.
REKLAMA